Blumat je automatický zavlažovací systém. Zavlažování kapající vody pracuje bez napájení a bez zavádění, zavlažovací systém je řízen porézním jílovým kuželem. Můžete automaticky napájet rostliny i bez trvalého připojení vody. Pro použití v interiérech je nejlepší napájet květiny pomocí adaptéru Blumat Classic nebo Blumat Easy.

Zavlažování balkónů a skleníků

Tropf-Blumat je automatický zavlažovací systém pro rostliny zahradní, skleníkové i po celém domě. Od kvetoucích rostlin až po vlastní zeleninu je systém Tropf-Blumat systémem založeným na potřebách - k napájení dochází pouze v případě potřeby !

To je dobrá zpráva pro rostliny a také snižuje spotřebu vody. Více květin, více ovoce, uvidíte rozdíl.

Pohodlně se Tropf-Blumat spolehlivě stará o každodenní zavlažování. Můžete také jet na dovolenou s lehkou myslí kdykoliv, protože Tropf-Blumat pracuje po celý rok.

Výhody

Jednoduchý a flexibilní - Tropf-Blumat se skládá z několika prvků a může být instalován bez jakýchkoliv nástrojů . Systém můžete kdykoli změnit a rozšířit až na 500 senzorů zavlažování.

Inteligentní bez elektřiny - Tropf-Blumat funguje zcela bez elektřiny nebo vodního počítače.

  • Žádné síťové připojení
  • Bez výměny baterií
  • Žádné složité programování

Jílový kužel myslí za Vás.

Přírodní zalévání

Voda se uvolňuje pomalu a v dávkách. V důsledku toho rostliny vždy dostávají vodu a výsledkem je zdravý a svěží růst .

 
 
Tropf-Blumat je systém, který zavlažuje rostliny pomocí odkapávacího senzoru. Ten začne automaticky odkapávat, kdyz půda začíná vysychat a zastaví zavlažování, když je dosaženo odpovídající úroveň vlhkosti půdy. Tento proces vyžaduje tlak vody, který může být dosažen: buďto připojením k vodovodnímu kohoutku, nebo s použitím nádrže s voudou, která je umístěna výše než samotné rostliny.
 
Tropf-Blumat je plne automatický systém pro zavlažování rostlin, který nepotrebuje spínací hodiny. Každý odkapávací senzor Tropf-Blumat je senzorem a kapkovacem soucasne a reaguje prímo na vlhkost pudy. Pokud puda vysychá, vzniká v odkapávacím¨senzoru Tropf-Blumat podtlak, címž se otevre ventil a spustí se zavlažování. Jakmile je vlhkost pudy opet dostatecná, dávkování vody se automaticky zastaví. Každý odkapávací senzor Tropf- -Blumat reaguje zcela nezávisle. Jednotlivé rostliny jsou tak zavlažovány individuálne, at už potrebují hodne nebo málo vody, at už prší nebo svítí slunce. Na každou rostlinu resp. kvetinác se instaluje alespon 1 odkapávací senzor. Tropf-Blumat a poté je pripojen na spolecnou prívodní hadici. Správne nastavený systém již není treba po celou sezónu menit.
 
Function_CZ

Obecné pravidla pro instalaci systému Tropf Blumat: 

4 x Tropf-Blumat senzor na 1 m dlouhý truhlík;
3 x Tropf-Blumat senzor na 0,8 m dlouhý truhlík;
2 x Tropf-Blumat senzor na 0,6 m dlouhý truhlík;
1 x Tropf-Blumat senzor na květináč v průměru až 25 cm;
2 x Tropf-Blumat senzor na květináč v průměru 25 cm až 40 cm;
3 x Tropf-Blumat senzor na květináč v průměru 40 cm až 50 cm.