V případě dotazů na výrobky Blumat a Tropf Blumat nás kontaktujte na č. 737 176 576 nebo na michal@hahn.cz

Zavlažování rostlin v pergole

Také zavlažování rostlin v pergole si můžete značně ulehčit. Máme pro vás pár tipů na závlahové systémy, které vám pomohou z vaší pergoly vytvořit oázu klidu a odpočinku uprostřed zeleného listí a barevných květů. Usnadněte si zalévání a zapomeňte na namáhavé běhání po zahradě s konvicí v ruce.

Vodní mlha

Vodní mlha se hodí nejen pro zavlažování rostlin, ale i pro vaše pohodlí. V horkých letních měsících vás příjemně osvěží, navíc dodá rostlinám potřebnou vláhu. Hodí se nejen na pergolu, ale i do skleníku či zimní zahrady. Ať už si vyberete jakýkoliv prostor, můžete se těšit na celkové ochlazení až o 10 °C.

Vodní mlhu tvoří systém s malými tryskami. Z nich vystřikují drobné kapičky vody. Samotné seřízení a instalace není vůbec složitá, stačí nastříhat hadičky tak, jak potřebujete a spojit je k sobě. Následně vše připojíte ke zdroji vody domovního čerpadla, popř. s tlakem vodního řádu. Zařízení lze nastavit tak, aby voda nedopadala přímo na místo, kde sedíte. Nemusíte se proto bát, že vám zmáčí časopisy nebo oblíbenou knihu.  

Tropf-Blumat

Systém Tropf-Blumat je chytrá automatická závlaha pro vaši pergolu. Je úsporný a efektivní. Rostliny zalévá podle jejich aktuální potřeby, senzory v hlíně totiž snímají vlhkost půdy. Pokud venku prší, Tropf-Blumat zalévat vůbec nebude, protože pozná, že to není potřeba. Velkou výhodou je také to, že nepotřebuje připojení k elektřině. Nemusíte si proto dělat starosti s kabely.

A jak je to se zdrojem vody? I to je naprosto bez starostí. Není nutné napojení na čerpadlo nebo vodní síť. Tropf-Blumat si bere vodu například z kyblíku nebo sudu, který máte na zahradě. Jediné, co je potřeba, tak to, aby byl zdroj na vyvýšeném místě.

Další možností je systém Tropf-Blumat pro PET lahve. Ke každé rostlině umístíte PET lahev s vodou a našroubujete ji na systém. Jakmile dávkovač pozná, že půda nemá dostatek vláhy, začne čerpat vodu z PET lahve. Díky tomu budou rostliny zavlažované postupně po celý den. Především okrasným rostlinám tato péče prospívá. Sami uvidíte ten rozdíl.

Automatická solární závlaha

Automatická solární závlaha je ekologické řešení, které rovněž zalévá rostliny podle jejich potřeby. Výhodou je, že nepotřebuje elektrickou ani vodovodní přípojku. Je šetrný i co se týče spotřeby vody. Oproti klasickému zalévání a jiným automatickým systémům ušetříte spoustu litrů, a tedy i peněz. Hodí se na jakékoliv místo na zahradě, pergole či terase.

Je důležité, abyste solární panel umístili na slunné místo. Budete potřebovat také dodatečnou nádobu na vodu, ze které bude závlaha čerpat. V noci se systém automaticky vypíná a pracovat začne zase až další den.

Vytvořte si z pergoly místo k odpočinku a zábavě

Pergola je perfektní místo pro odpočinek a setkávání. Jak si ho co nejlépe zpříjemnit a přetvořit k obrazu svému? Kromě rostlin se v létě neobejdete bez zastínění, které vás ochrání před sluníčkem a také bez kvalitního a pohodlného vybavení. Zahradní sestavy SHUMEE zajistí, že si s rodinou a přáteli budete mít vždy kde v klidu posedět a pobavit se. Rodinné oslavy pod pergolou mohou být také nezapomenutelné i díky párty výzdobě, která z pergoly udělá nezapomenutelné místo.

Sestavy jsou sladěné a perfektně se doplňují, nebudete tak muset řešit, zda se k sobě zahradní nábytek vůbec hodí a jak to celé bude vypadat. Přírodní materiály navíc skvěle zapadnou do vaší pergoly, která je plná rostlin a květin.

Pár tipů pro zavlažování rostlin v pergole

  •       Rostliny byste měli zalévat ráno. Pokud je půda rozpálená, voda se rychle odpaří a rostliny z ní nic nezískají.
  •       Zalévejte u kořenů, ne na listech. Ty jsou potom náchylné na plísně.
  •       Nepřehánějte to s množstvím vody, rostliny by se mohly podmáčet, popř. vyplavit.

Zároveň je ale nutné, aby se voda dostala až ke kořenům. Toto dilema snadno vyřeší kvalitní závlahový systém, který snímá vlhkost v půdě a podle toho zalévá.