Rozkvetlá zahrádka bez námahy, aneb automatické zavlažování 

Rozkvetlá zahrádka bez námahy, aneb automatické zavlažování 

Připomíná vám pohled z okna na rozkvetlou zahradu všechny ty těžké konve a dlouhé večery strávené běháním po zahrádce? Pokud ano, automatické zavlažování vám zvedne náladu. A jestli jste si teď představili, jak natahujete po zahradě dlouhé kabely a hadice, tak to zase zapomeňte. Dnes je řeč o automatickém zavlažování, které elektrickou energii nepotřebuje

Tento systém se jmenuje Tropf-blumat. Jde o zavlažování, kterému si rostlina sama řekne, kolik vody zrovna potřebuje. Jak to celé funguje? 

 1. Tropf-blumat zavede zahradník ke svým truhlíkům nebo do skleníku. 
 2. Připojí jej k nějakému zdroji vody, stačí kýbl, který bude stát výše než květiny. 
 3. Senzory v hlíně začnou hlídat vlhkost půdy.
 4. Pokud půda začne vysychat, spustí se proud vody, když je vlhkost dostatečná, zastaví se. 
 5. Kvetou! 

Květinám se dostává tolik, kolik potřebují a mění se to podle aktuálních venkovních podmínek. Pokud zrovna pere slunce a venku jsou tropy, bude vám ubývat voda mnohem rychleji. Pokud ale prší a nechce přestat, zavlažování nebude plýtvat ještě vaší vodou a nechá květinu napít deště. 

To, proč Tropf-blumat vypadá tak zázračně, je, jeho nenáročnost na energii. Nepotřebuje žádné připojení do elektrické sítě. Vše korigují jen chytré senzory v půdě a funguje to díky neustálému tlaku vody. Nikdo nemusí nikam natahovat kabely a hledat zdlouhavě vhodné zásuvky. 

Stejně tak nikdo nemusí hledat ani vodovodní kohoutek poblíž balkónu nebo zahrady. Některé zavlažovací systémy požadují napojení právě na vodovodní síť. Tropf-Blumat potřebuje jen vyvýšené místo s vodou. Jestli to bude sud na dešťovou vodu, kyblík nebo přímo přívod vody na zahradu, to už je na zahradníkovi. 

V jednoduchosti je krása 

Tropf-Blumat toto pořekadlo ctí dokonale. Využívá jednoduchých principů, pro velké ulehčení práce. A nechává tak vzkvétat dokonale ozdobené balkóny a dech beroucí záhonky. Ke kaktusu by se sice asi moc nehodil, ale většina okrasných rostlin vyžaduje permanentní vlhkost půdy a tam si budou rozumět. 

Kdy je tedy možné usnadnit si práci a užít si výsledky? 

 • v okrasných truhlících 
 • v květináčích kolem domu 
 • ve sklenících 
 • ve velkých zahradnictvích 

Tropf-Blumat můžete kupovat rovnou v celých setech, které zvládne i zahradník začátečník. Tak pokud vám ještě něco chybí k tomu mít exkluzivní květinovou výzdobu, možná je to takhle malá krabička. 

obr3 

 

Když za vás zalévá PET lahev 

Vaše kytičky jsou někdy jako vaše děti a bohužel někdy potřebují i podobnou dávku péče. Každý den je musíte obíhat a nakrmit. Samy si pro vodu nikam nedojdou a aby byly krásné, tak není čas dát si jeden den volno. Se systémem zavlažování Trop Blumat je ale můžete naučit pít samostatně. A to i bez nějaké složité instalace zavlažovacího systému. 

Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat pro PET lahve je jednoduché zařízení, se kterým každá kytička dostane svou lahev a může pít celý den posle svých potřeb. Jak je to možné? 

Jde o senzor a dávkovač, který se zavede do půdy poblíž květiny. Na něj se nasadí PET lahev, kterou naplníte vodou a našroubujete nahoru. Dávkovač vody je tak pod neustálým tlakem a vždy když v půdě trochu klesne vlhkost, tak vodu doplní. 

Květiny mají tedy postupnou vláhu po celý den a večer můžete jen zkontrolovat, kolik toho vypily a případně vodu na druhý den doplnit. Jako dětem lahvičku na svačinu do školy. 

 • Keramický kužel pouští vodu do půdy postupně celý den. 
 • Pro systém není třeba žádná hadice. 
 • Vše funguje bez elektřiny. 
 • Nemusíte po zahradě nebo balkoně natahovat kabely. 
 • Zavlažování Tropf Blumat je velmi lehké pro instalaci. 
 • Zalévání se stane zastaralou nepotřebnou rutinou.

Truhlíky nebo okrasné rostliny pak porostou jako na fotkách z Instagramu a když se jim bude dařit, jistě brzo PET lahev přerostou a schovají. Zůstanou jen barvy a vůně. A závist sousedů.

 img_0800

PET lahev, kterou použijete může mít různé objemy, od 0,5 litru do 2 litrů. Různě velké jsou také keramické kužely, které dávkují vodu. Ty přizpůsobují zahradníci a pěstitelé podle plochy, kterou zavlažují. Na malý květníček s violkami na balkoně bude stačit menší kužel. Pro velký okrasný květináč s několika druhy rostlin u vstupu do domu bude lépe sloužit ten větší. 

V obou případech je to ale pohodlný způsob, jak udržovat svou květinovou výzdobu krásnou a svěží, aby vám dělala radost celé léto.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení