V případě dotazů na výrobky Blumat a Tropf Blumat nás kontaktujte na č. 737 176 576 nebo na michal@hahn.cz

Rozkvetlá zahrádka bez námahy, aneb automatické zavlažování 

Rozkvetlá zahrádka bez námahy, aneb automatické zavlažování 

Připomíná vám pohled z okna na rozkvetlou zahradu všechny ty těžké konve a dlouhé večery strávené běháním po zahrádce? Pokud ano, automatické zavlažování vám zvedne náladu. A jestli jste si teď představili, jak natahujete po zahradě dlouhé kabely a hadice, tak to zase zapomeňte. Dnes je řeč o automatickém zavlažování, které elektrickou energii nepotřebuje

Tento systém se jmenuje Tropf-blumat. Jde o zavlažování, kterému si rostlina sama řekne, kolik vody zrovna potřebuje. Jak to celé funguje? 

 1. Tropf-blumat zavede zahradník ke svým truhlíkům nebo do skleníku. 
 2. Připojí jej k nějakému zdroji vody, stačí kýbl, který bude stát výše než květiny. 
 3. Senzory v hlíně začnou hlídat vlhkost půdy.
 4. Pokud půda začne vysychat, spustí se proud vody, když je vlhkost dostatečná, zastaví se. 
 5. Kvetou! 

Květinám se dostává tolik, kolik potřebují a mění se to podle aktuálních venkovních podmínek. Pokud zrovna pere slunce a venku jsou tropy, bude vám ubývat voda mnohem rychleji. Pokud ale prší a nechce přestat, zavlažování nebude plýtvat ještě vaší vodou a nechá květinu napít deště. 

To, proč Tropf-blumat vypadá tak zázračně, je, jeho nenáročnost na energii. Nepotřebuje žádné připojení do elektrické sítě. Vše korigují jen chytré senzory v půdě a funguje to díky neustálému tlaku vody. Nikdo nemusí nikam natahovat kabely a hledat zdlouhavě vhodné zásuvky. 

Stejně tak nikdo nemusí hledat ani vodovodní kohoutek poblíž balkónu nebo zahrady. Některé zavlažovací systémy požadují napojení právě na vodovodní síť. Tropf-Blumat potřebuje jen vyvýšené místo s vodou. Jestli to bude sud na dešťovou vodu, kyblík nebo přímo přívod vody na zahradu, to už je na zahradníkovi. 

V jednoduchosti je krása 

Tropf-Blumat toto pořekadlo ctí dokonale. Využívá jednoduchých principů, pro velké ulehčení práce. A nechává tak vzkvétat dokonale ozdobené balkóny a dech beroucí záhonky. Ke kaktusu by se sice asi moc nehodil, ale většina okrasných rostlin vyžaduje permanentní vlhkost půdy a tam si budou rozumět. 

Kdy je tedy možné usnadnit si práci a užít si výsledky? 

 • v okrasných truhlících 
 • v květináčích kolem domu 
 • ve sklenících 
 • ve velkých zahradnictvích 

Tropf-Blumat můžete kupovat rovnou v celých setech, které zvládne i zahradník začátečník. Tak pokud vám ještě něco chybí k tomu mít exkluzivní květinovou výzdobu, možná je to takhle malá krabička. 

obr3 

 Když za vás zalévá PET lahev 

Vaše kytičky jsou někdy jako vaše děti a bohužel někdy potřebují i podobnou dávku péče. Každý den je musíte obíhat a nakrmit. Samy si pro vodu nikam nedojdou a aby byly krásné, tak není čas dát si jeden den volno. Se systémem zavlažování Trop Blumat je ale můžete naučit pít samostatně. A to i bez nějaké složité instalace zavlažovacího systému. 

Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat pro PET láhve je jednoduché zařízení, se kterým každá kytička dostane svou lahev a může pít celý den posle svých potřeb. Jak je to možné? 

Jde o senzor a dávkovač, který se zavede do půdy poblíž květiny. Na něj se nasadí PET lahev, kterou naplníte vodou a našroubujete nahoru. Dávkovač vody je tak pod neustálým tlakem a vždy když v půdě trochu klesne vlhkost, tak vodu doplní. 

Už se nebudete muset tahat s plnými konvemi a vaše přírodní zahrada a všechny květiny budou mít tedy postupnou vláhu po celý den a večer můžete jen zkontrolovat, kolik toho vypily a případně vodu na druhý den doplnit. Jako dětem lahvičku na svačinu do školy. 

 • Keramický kužel pouští vodu do půdy postupně celý den. 
 • Pro systém není třeba žádná hadice. 
 • Vše funguje bez elektřiny. 
 • Nemusíte po zahradě nebo balkoně natahovat kabely. 
 • Zavlažování Tropf Blumat je velmi lehké pro instalaci. 
 • Zalévání se stane zastaralou nepotřebnou rutinou.

Truhlíky nebo okrasné rostliny pak porostou jako na fotkách z Instagramu a když se jim bude dařit, jistě brzo PET lahev přerostou a schovají. Zůstanou jen barvy a vůně. A závist sousedů.

 img_0800

PET lahev, kterou použijete může mít různé objemy, od 0,5 litru do 2 litrů. Různě velké jsou také keramické kužely, které dávkují vodu. Ty přizpůsobují zahradníci a pěstitelé podle plochy, kterou zavlažují. Na malý květníček s violkami na balkoně bude stačit menší kužel. Pro velký okrasný květináč s několika druhy rostlin u vstupu do domu bude lépe sloužit ten větší. 

V obou případech je to ale pohodlný způsob, jak udržovat svou květinovou výzdobu krásnou a svěží, aby vám dělala radost celé léto.