Velké porovnání

Porovnání systému Tropf Blumat s jinými automatickými systémy

 

Elektrická energie není potřebná, jediné, na čem je Tropf Blumat „závislý“, je automatičnost. Systémy jiných značek potřebují neustálý přísun proudu. Tento fakt se dále odráží v jiných oblastech fungování a používání.

Náklady a životnost

Pokud tropf blumat řádně udržujete a dodržujete zásady správného zazimování, jediná nákladná věc je jeho pořízení, která i tak je v porovnání s ostatními systémy podstatně levnější. A co se životnosti týče, může se jednat až o 20 let. Mezitím, jiné systémy, například Gardena dosahují značně kratší životnosti a nákladným opravám z důvodu přítomnosti velmi jemné elektroniky, díky které však všechny produkty fungují.

Přesnost

Tropf Blumat- voda je rostlinám dávkována podle jejich vlastní potřeby díky senzorům, které zhodnotí vlhkost půdy. Pokud půda v okolí senzoru usychá, automaticky se spustí přívod vody. V opačném případě, je-li hlína vlhká, přívod vody se přeruší.

Jiné zavlažovací systémy- tyto zavlažovače fungují na předem nastavených hodnotách, tudíž dávkují vodu stejně i když týden byly tropy, tak pokud týden pršelo. Stav ovzduší nezohledňují, tudíž muže snadno dojít k přelití nebo k vysušení.tropfblumat_wasser_funktion_blumenkasten_hochtank_2

Zásobník vody

Tropf blumat ANO- lze zavlažovat ze zásobníku vody samospádem. Jedinou podmínkou pro tento proces „samo-spádu“ je, aby byl zásobník výš než senzor v půdě a to minimálně o 50 cm.  U jiných systémů jsme si zjistili, že je potřeba přístup k vodovodnímu kohoutku, který zaprvé není přítomen do všech míst, a za druhé je zapotřebí čerpadlo, které můžeme chápat jako neustálý přívod el. proudu, který mimo jiné také není všude.

Využitelnost

Jediné mínus, kterého si u tropf blumatu můžete povšimnout je, že není možné, aby zavlažoval trávník. Avšak do květináčů, truhlíků i skleníků je tou nejvhodnější volbou.

358933

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení