V dnech 11.7.-18.7.2024 je eshop a prodejna uzavřena - dovolená. Expedice objednávek bude od 19.7. Děkujeme

Velké porovnání

Porovnání systému Tropf Blumat s jinými automatickými systémy

 

Elektrická energie není potřebná, jediné, na čem je Tropf Blumat „závislý“, je automatičnost. Systémy jiných značek potřebují neustálý přísun proudu. Tento fakt se dále odráží v jiných oblastech fungování a používání.

Náklady a životnost

Pokud tropf blumat řádně udržujete a dodržujete zásady správného zazimování, jediná nákladná věc je jeho pořízení, která i tak je v porovnání s ostatními systémy podstatně levnější. A co se životnosti týče, může se jednat až o 20 let. Mezitím, jiné systémy, například Gardena dosahují značně kratší životnosti a nákladným opravám z důvodu přítomnosti velmi jemné elektroniky, díky které však všechny produkty fungují.

Přesnost

Tropf Blumat- voda je rostlinám dávkována podle jejich vlastní potřeby díky senzorům, které zhodnotí vlhkost půdy. Pokud půda v okolí senzoru usychá, automaticky se spustí přívod vody. V opačném případě, je-li hlína vlhká, přívod vody se přeruší.

Jiné zavlažovací systémy- tyto zavlažovače fungují na předem nastavených hodnotách, tudíž dávkují vodu stejně i když týden byly tropy, tak pokud týden pršelo. Stav ovzduší nezohledňují, tudíž muže snadno dojít k přelití nebo k vysušení.tropfblumat_wasser_funktion_blumenkasten_hochtank_2

Zásobník vody

Tropf blumat ANO- lze zavlažovat ze zásobníku vody samospádem. Jedinou podmínkou pro tento proces „samo-spádu“ je, aby byl zásobník výš než senzor v půdě a to minimálně o 50 cm.  U jiných systémů jsme si zjistili, že je potřeba přístup k vodovodnímu kohoutku, který zaprvé není přítomen do všech míst, a za druhé je zapotřebí čerpadlo, které můžeme chápat jako neustálý přívod el. proudu, který mimo jiné také není všude.

Využitelnost

Jediné mínus, kterého si u tropf blumatu můžete povšimnout je, že není možné, aby zavlažoval trávník. Avšak do květináčů, truhlíků i skleníků je tou nejvhodnější volbou.

358933