V případě dotazů na výrobky Blumat a Tropf Blumat nás kontaktujte na č. 737 176 576 nebo na michal@hahn.cz

Rady při zavlažování

 

zavl

 

     Rada 1: Rovnoměrná vlhkost

 Velké množství rostlin potřebuje rovnoměrnou vláhu, které  díky Tropf Blumat docílíte, neboť ten nefunguje na žádný  předem nastavený časovač, ale rostlina si vždy vezme  množství, které potřebuje.

     Rada 2: Nezavlažujte často, ale za to poctivě

 Postačí například jednou, dvakrát za týden, ale  s dostatečným množstvím vody.

     Rada 3: Čas zavlažování

 Snažte se zalívat rostlinu vždy, když je půda chladná.  Dostane tak dostatečnou dávku vody,protože když je půda  rozpálená horkem, dochází k daleko většímu odpařování.  Nejlepší načasování je tedy ráno nebo večer. 

   

Rada 4:  listy v suchu !

Mokré listy jsou snadno napadány chorobami a nepřináší už vůbec nic dobrého ani v kombinaci se sluncem. Kapky vody udělají lupovitý efekt. Díky kapénkovému systému, Tropf Blumat, nebudou listy mokré nikdy.

Rada 5: kolik vody ?

Aby zavlažování mělo smysl, je potřeba, aby se voda dostala až ke kořenům v potřebném množství. Tohle můžete jednoduše zajistit keramický kužel systému.

Rada 6: Cíl a správná distribuce

Pro správnou distribuci doporučujeme Tropf Blumat odkapávače pro správnou distribuci vody. Nesprávné zalévání, například vždy na jednom místě vede k jednostrannému růstu a špatné absorpci živin. Zalévejte okolo rostlin a po ploše určené k zavlažení.

 

Rada 7: Dopřejte rostlině vzduch-ZABRAňte podmáčení 

Dosáhnete toho s automatickým zavlažovacím systémem, který nedovolí, aby se rostlina podmočila. Podmáčení totiž brání přístupu kyslíku ke kořenům. I v tomto případě platí, že bez kyslíku není život. 

Rada 8: živiny

V neposlední řadě je potřeba zajistit půdu, ve které se daří rovnoměrně udržet vodu. O to se postarají jílové minerály.