Rady při zavlažování

 

zavl

 

     Rada 1: Rovnoměrná vlhkost

 Velké množství rostlin potřebuje rovnoměrnou vláhu, které  díky Tropf Blumat docílíte, neboť ten nefunguje na žádný  předem nastavený časovač, ale rostlina si vždy vezme  množství, které potřebuje.

     Rada 2: Nezavlažujte často, ale za to poctivě

 Postačí například jednou, dvakrát za týden, ale  s dostatečným množstvím vody.

     Rada 3: Čas zavlažování

 Snažte se zalívat rostlinu vždy, když je půda chladná.  Dostane tak dostatečnou dávku vody,protože když je půda  rozpálená horkem, dochází k daleko většímu odpařování.  Nejlepší načasování je tedy ráno nebo večer. 

   

Rada 4:  listy v suchu !

Mokré listy jsou snadno napadány chorobami a nepřináší už vůbec nic dobrého ani v kombinaci se sluncem. Kapky vody udělají lupovitý efekt. Díky kapénkovému systému, Tropf Blumat, nebudou listy mokré nikdy.

Rada 5: kolik vody ?

Aby zavlažování mělo smysl, je potřeba, aby se voda dostala až ke kořenům v potřebném množství. Tohle můžete jednoduše zajistit keramický kužel systému.

Rada 6: Cíl a správná distribuce

Pro správnou distribuci doporučujeme Tropf Blumat odkapávače pro správnou distribuci vody. Nesprávné zalévání, například vždy na jednom místě vede k jednostrannému růstu a špatné absorpci živin. Zalévejte okolo rostlin a po ploše určené k zavlažení.

 

Rada 7: Dopřejte rostlině vzduch-ZABRAňte podmáčení 

Dosáhnete toho s automatickým zavlažovacím systémem, který nedovolí, aby se rostlina podmočila. Podmáčení totiž brání přístupu kyslíku ke kořenům. I v tomto případě platí, že bez kyslíku není život. 

Rada 8: živiny

V neposlední řadě je potřeba zajistit půdu, ve které se daří rovnoměrně udržet vodu. O to se postarají jílové minerály. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení