V případě dotazů na výrobky Blumat a Tropf Blumat nás kontaktujte na č. 737 176 576 nebo na michal@hahn.cz

Otázky a odpovědi

... VODA V SENZORU VYTÉKÁ?
Zdroje chyb: Vzduchové bubliny, špatné sešroubování, zalomená odkapávací hadice, špatný kontakt s pudou, přerušený přívod vody.
Oprava chyby: Odkapávací senzor Tropf-Blumat opět naplňte vodou a až po označovací kroužek pevně sešroubujte.

... PRŮMĚR ZAVLAŽOVÁNÍ JE PŘÍLIŠ MALÝ?
Zdroj chyby: Odkapávací hadice je příliš krátká. Voda se tak príliš rychle dostává ke keramickému senzoru.
Oprava chyby: Prodlužte odkapávací hadici na 8cm.

... TROPF-BLUMAT NEVYPÍNÁ?
Zdroj chyby: Membrána má příliš malé předpětí (může se vyskytnout po chladných nocích).
Oprava chyby: Zavřete nastavovací šroub o cca 1/2 šipky.

... Z ODKAPÁVACÍ HADICE NEVYTÉKÁ VODA?
Zdroj chyby: Hadice ucpaná, slepená nebo zalomený přívod.
Oprava chyby: Odkapávací hadici o něco povytáhněte a stlačené místo prohněte mezi prsty.

ZAZIMOVÁNÍ
Před zimou vypusťte vysoko umístěnou nádrž, resp. odmontujte redukční ventil. Všechny odkapávací senzory Tropf-Blumat očistěte zevnitř i zvenčí vodou, usazeniny na kuželu lze obrousit smirkovým papírem. Veškeré hadice mohou zůstat venku, redukční ventil a odkapávací senzory Tropf-Blumat skladujte mimo mráz.

HNOJIVO
Doporučují se dlouhodobá hnojiva, které se do země přidávají nejlépe již pri výsadbě. Alternativně mužete hnojit rostliny také jednou za měsíc zalévací konví.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

Vodovodní kohout nechávejte stále otevřený a včas doplňujte nádrž na vodu, i za dešte. Při delším přerušení přívodu vody, by mohly kořeny nasávat vodu ze senzoru. Nenechte se zmást suchým povrchem pudy. Voda se pod zemí šíří cibulovitě. Vetšinou je zřetelně vlhký pouze povrch pudy pod odkapávací hadicí.

Zavlažovací systém Tropf-Blumat byl vyvinut speciálně pro venkovní rostliny a nesmí být použit v interiérech.
Chraňte rostliny před převrácením a neumísťujte na povrch citlivý na vlhkost. Případná unikající voda nesmí zpusobit žádnou škodu (např.ve sklepních prostorách).

Otázky našich zákazníků:

Otázka: Inzerujete, že se systém sám spouští a zastavuje, optimalizuje přívod vody ke květinám, takže nedojde k přemočení, ani k vysušení. Nepochopila jsem ale z videí, jakým způsobem se to děje - snad senzory při dostatku vody zastaví kapání? Nebo čím je toto zajištěno, když systém je napojen pouze mechanicky na nádobu s vodou?

Odpověď: Keramický senzor na začátku nastavíte na určitou vlhkost půdy. Jakmile vlhkost půdy klesne (začne se vysušovat), tak v keramickém senzoru dojde k podtlaku a ten uvolní zarážku, která škrtí hadičku přívodu vody. Každý senzor si tedy reguluje vlhkost ve svém okolí.

Otázka: Ve videu je i  nádoba na vodu, ale u setu v inzerci není, je tedy možno ji koupit také, a jak velkou? Potřebuji, aby oba systémy vydržely s jednou naplněnou nádobou 6 dní, než se znovu doplní. Kolika litrovou ji potom potřebuji pro každý systém na tuto dobu? Nebo mi pak stačí zajistit např. správně velké kanystry?“

Odpověď: Zásobníky na vodu bohužel neprodáváme. Pří výběru velikosti nádoby je ideální zvolit takovou velikost, která pokryje potřebu vody v nejsušších dnech. Zbytečně velké zásobníky = usazují se řasy a jiné vodní organismy, voda se kazí. Zbytečně malé zásobníky = nedostatek závlahy. Zásobníky na vodu koupíte kdekoliv OBI, Horbach apod. Zásada při instalaci je, aby vodní hladina byla min. 1m nad úrovní rostlin.